Optik okuma donanımı kadar başarılı olmasa da idare eder” diye düşünerek satın aldığımız Remark Ofis Optik Okuma ( Remark Office OMR ) yazılımının, mevcut durumda kullandığımız optik okuma donanımından çok daha iyi özelliklerde olduğunu gördük. 2012 yılından beri binlerce öğrenci kağıdı değerlendirildi. Programdan kaynaklanan bir tek problem dahi yok.
Murat ÖZALP, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi
Merhaba,
Yaklaşık 1 yıldır Remark Ofis’ i deniyorum. Fiyat performans açısından ürün muadillerinin en iyisi. Yazılım distribütörü olan Arai yönetici ve çalışanları son derece yardımsever ve işlerini çok ciddi yapıyorlar. Ürünü tanıdığım ve kullandığım için memnunum. Tavsiye ederim.
Dr. Atilla UYSAL, ...
Kurumumuza yaklaşık 6 ay önce Remark Ofis Optik Okuma yazılımını aldık. Bu yazılımı kullanarak kendim şahsen 3 tane büyük ölçekli sınavı sorunsuz yaptım. Yazılım gerçekten çok güçlü ve birçok özelliği var. Tamamen sınava özel cevap kâğıdı oluşturma, öğrenci numaralarını ve isimlerini kodlama yapmaksızın OCR ile bilgisayara aktarma, öğrenci bilgilerini dışarıdan bir veri tabanı ile eleştirme, açık uçlu sorulara verilen cevapları resim olarak saklama ve daha sonra bilgisayar üzerinden notlandırma vb. benimde kullandığım birçok özelliği bulunan bu yazılım, sınav ve anket uygulamayı çok kolaylaştırmaktadır.
Doç.Dr. İlhan VARANK, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi-Yıldız Teknik Üniversitesi
Remark Ofis Optik Okuma, Son derece iyi çalışıyor… Yazılımı neredeyse on yıl boyunca NYU’de kullanılmıştır. Her zaman sağlam ve doğru olduğunu kanıtlamıştır.
Frank Lopresti, New York Üniversitesi
‘Oh be’ dedirten optik okuma ile eğitim değerlendirmelerimizi yapmak ve raporlamak çok kolaylaştı. Kullanıcı dostu bu sistem sayesinde ölçme, değerlendirme ve raporlama artık çocuk oyuncağı. Optik okuma, profesyönelliğimize ve iş disiplinimize katkı sağladığı gibi iş ortaklarımızla kurduğumuz bağın sürekliliğine ciddi katkı sağladı. Beklentinin ötesinde performans için, optik okuma kullanmanızı öneriyorum.
Hakan Turgut - Eğitimci, Danışman, Yazar, Impetus Eğitim Danışmanlık
Okulumuzda 2 yıldır kullanıyoruz.. Ben önceki kurumlarımda da kullanmıştım…Çok farklı değerlendirmelere açık olduğu için bize esneklik sağlıyor. Optik formlara , optik okuyuculara olan bağımlılığımıza son veren bir program. Örneğin TEOG deneme sınavları için tek tek yapılan oturumlarda bir tek ders için bir optik heba etmek yerine , A5 boyutunda minik optikler tasarlayabiliyorsunuz. Alternatif ölçme-değerlendirme yöntemleri , özel tasarlanmış cevap kağıtları hazırlama, OCR ile karakterleri tanıyıp bilgisayara aktarma, özellikle anketlerde açık uçlu sorulara verilen cevapları resim olarak saklama ve daha sonra bilgisayar üzerinden notlandırma gibi bir çok özelliğini biz de bizzat kullanıyoruz ve oldukça memnunuz. Teşekkürler…
Selçuk Özdemir - Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı, TED Kocaeli Koleji